یک فنجان چای ماسالا در روز کافی است تا شما را سالم و از بیماری ها دور نگه دارد!


چای ماسالا ، یک نوشیدنی خاص با طبع بسیار گرم

چای ماسالا نوعی نوشیدنی شیرین و تند با عطر خاص است. مهم نیست اهل کجا و یا چه کشوری هستید، شما می‌توانید این نوشیدنی خوش‌عطر را که به چای ماسالا معروف است در هر جای دنیا پیدا کنید! چون به دلیل طعم خاص و خواص فراوانی که دارد ، طرفداران بسیاری در سرتاسر جهان پیدا کرده است.

ریشه چای ماسالا در هند است و دارای مزایای پزشکی فوق العاده می باشد.

یک فنجان چای ماسالا در روز کافی است تا شما را سالم و دور از بیماری ها نگه دارد.

ترکیبات چای ماسالا

ترکیبات چای ماسالا شامل چندین نوع ادویه با طبع  گرم ، چای و شیر میباشد که البته ترکیبات آن متغیر بوده و در جاهای مختلف با روش های و دستور العمل های مختلف تهیه میشود. در هرصورت معروف‌ترین ادویه‌ های مورد استفاده در این چای شامل هل، دارچین و زنجبیل است. ترکیبات دیگری از جمله بادیان ستاره‌ای، دانه‌ی گشنیز ، فلفل سیاه ، شیر یا پودر شیر ، عسل ، رازیانه ، میخک و جوز هندی برای افزودن یک طعم متفاوت استفاده می‌شود.

خواص این چای

چای ماسالا یک ایمنی کننده قوی برای بدن محسوب میشود.
یک چای هندی با طبع کاملا گرم و دارای مزایای پزشکی فوق العاده و ارزش غذایی بسیار بالا است که برخی خواص آن عبارتند از :

بسیار مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن

ضد اکسیدان قوی، ضد قارچ و ضد باکتری

کنترل فشار خون ، بهبود متابولیسم بدن

بهبود گوارش و کمک به روند هضم

کاهش التهاب بدن و انرژی زا

کاهش چربی و کاهش وزن

این نوشیدنی ارزش غذایی بسیار بالایی دارد و با کالری کمتر از 100، میتوانید بدون نگرانی آن را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید و لذت ببرید. هنگامی که بدون شیر یا شکر مصرف شو، دارای صفر درصد چربی است، بنابراین به همه افراد در تمامی سنین توصیه میشود.

نحوه مصرف

نحوه مصرف آن هم بسیار ساده بوده و کافیست مقداری از پودر آن را داخل فنجان خود ریخته و به نسبت معین آب جوش اضافه کرده ، خوب هم بزنید و میل کنید. ( نسبت چای ماسالا مخصوص بسیط یک به سه است. یعنی یک چهارم فنجان خود پودر چای ماسالا ریخته و سه چهارم آب جوش اضافه کنید. )

در تهیه چای ماسالا شما میتوانید از آب جوش یا شیر گرم استفاده کنید.

چای ماسالا هم به عنوان نوشیدنی گرم و هم به عنوان نوشیدنی سرد استفاده می شود.

مقدار مصرف

هنوز کسی نمی‌تواند با قاطعیت بگوید که مصرف چه میزان چای در روز می‌تواند اثرات مثبت و مفیدی بر سلامت جسم داشته باشد. ولی به دلیل طبع گرم بالای این چای توصیه میکنیم در مصرف آن تعادل را رعایت کنید.


تاریخ: ۱۳۹۸/۱۲/۱۰ ۰۳:۱۲ | دفعات بازدید: ۴۲۹۶ بازدید