قطعا برای شما هم تفاوت اینها سوال بوده است! پس این مقاله را از دست ندهید.

 


قهوه همان قهوه است اما ما هنگام خرید و تهیه قهوه روزانه خود برخی موارد بارز را به خوبی رعایت میکنیم ولی گاهی اوقات هم بدلیل اطلاعات ناقص یا غلط دچار اشتباه میشویم!

که یکی از این موارد انتخاب بین قهوه فله و بسته بندی است. قطعا قهوه های بسته بندی برند های مختلف در رست ها ، وزن ها و طعم هایی مختلف را دیده اید و شاید هم از مشتری های پر و پا قرص آنها باشید.

اما تفاوت آنها با قهوه های فله چیست ؟!

قهوه تازه چیست ؟

قهوه هایی که تازه رست شده یا بو داده شده اند و نیازی به بسته بندی خاصی ندارد اما باید تحت روش های خاص نگهداری قهوه باید در باکس های شیشه ای یا سیلو نگهداری شوند تا از ورود هوا و اکسیژن جلوگیری شده و تحت تاثیر عوامل محیطی قرار نگیرند. شما هنگام خرید میتوانید قهوه خود را بصورت دان دریافت کنید و یا متناسب با دستگاهتان آسیاب شده تحویل بگیرید. قهوه تازه باکیفیت تر ، مرغوب تر و خوش عطر و طعم تر است.

تازه ترین قهوه معمولا توسط رستری ها ارائه میشود. رستری های تخصصی قهوه ، قهوه را روزانه یا هفتگی رست و آسیاب کرده و در اختیار مشتریان قرار میدهند.

قهوه پس از رست حداقل باید یک تا دو روز بماند که یکی از اصلی ترین دلایل آن خارج شدن گاز های آن است.

قهوه بسته بندی 

در قهوه های بسته بندی قهوه چند پس از رست ، وارد خط تولید و  فرآیند بسته بندی میشود.

این قهوه ها پس از رست باید در رست های گوناگون، وزن های مختلف و در حالت دان یا پودر موجود هستندبسته بندی شوند و باید زمان و مسافت زیادی را طی کند تا به نیاز مشتریان در نقاط مختلف کشور و حتی کشورهای دیگر پاسخ دهد.

زمانی که این پروسه طی میکند از کیفیت و تازگی قهوه می کاهد.

برای حفاظت از عطر و طعم قهوه ها، درون بسته بندی گازهایی را متصاعد می کنند، هم چنین بسته بندی باید به گونه ای باشد که مانع ورود هوا، رطوبت و نور به داخل آن شود.

بصورت کلی : 

وقتی صحبت از قهوه تازه می شود، منظور قهوه تازه رست شده یا برشت شده است این یعنی قهوه به تازگیفرآیند رست را گذرانده و پس از آن مشتری می تواند از قهوه استفاده کند در واقع فاصله زمانی برشت دانه تا دم آوری آن کوتاه است. در قهوه های بسته بندی، قهوه پس از فرآیند رست، بسته بندی می شود و طی مسافت و زمانی به مغازه دار برای فروش تحویل داده می شود.


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ ۱۹:۰۱ | دفعات بازدید: ۲۴۵۸ بازدید