یکی از راه های جذاب تر کردن قهوه ترک، دم کردن آن با شیر میباشد ، به شرطی این کار را دست انجام دهیم


دم کردن قهوه ترک با شیر قطعا آن را بسیار دلچسب تر و خوشمزه تر خواهد کرد

شما همیشه میتوانید با افزودنی هایی مانند شکر ، فومیت و ... طعم قهوه خود را تغییر دهید. ولی اگر قهوه ترک خود را با شیر دم کنید ، دیگر نیازی به فومیت و شکر نخواهد بود. ولی اگر قهوه های شیرین را میپسندید میتوانید به مقدار خیلی کمتر شکر اضافه کنید

پیشنهاد های ما در این روش دم :

از شیر تازه استفاده کنید. دم کردن قهوه طعم شیر مانده را از بین نمیبرد و همچنین هیچ چیز جایگزین طعم و لذت شیر تازه نمیشود!

دیگر نیازی به فومیت یا کافی میت ندارید. اگر قهوه خامه ای میپسندید میتوانید مقدار کمی فومیت اضافه کرده و یا از خامه استفاده کیند که در ادامه روش آن را توضیح خواهیم داد.

از شیر کم چرب استفاده کنید! اگر میخواهید قهوه بر کاهش وزن شما نیز موثر باشد ، باید حواستان به کالری شیر مصرفی تان باشد.

نکات دم قهوه ترک که اصلی ترین آنها استفاده از قهوه جوش مسی ، قرار دادن بر حرارت ملایم ، هم نزدن قهوه ، استفاده از قهوه تازه و رعایت درست نسبت های مصرفی است ، همگی در این مورد نیز صادقند.

دم کردن قهوه ترک با شیر و خامه :

برای تهیه قهوه با شیر کافیست شیر و خامه را روی شعله ملایم با هم مخلوط کنید تا کاملا گرم شود. در همین حین، پودر قهوه را در آب جوش حل کنید.

سپس باید شیر و خامه را خوب هم بزنید تا کف مانند شود. هنگام سرو کردن، قهوه و مخلوط شیر را همزمان با هم داخل فنجان ها بریزید.

دم کردن ساده قهوه ترک با شیر :

همانند دم قهوه با آب جوش به ازای هر نفر یک فنجان شیر سرد و یک پیمانه پودر قهوه را روی حرارت ملایم قرار دهید.

اگر قهوه غلیظ تر با کف بیشتری بخواهید میتوانید مرحله بالا امدن قهوه را چند بار بار تکرار کنید. بدین شکل که بار اول کف قهوه را داخل فنجان های خود با نسبت مساوی ریخته و دوباره قهوه حوش را روی حرارت قرار دهید. حدود چند ثانیه طول میکشد قهوه بالا بیاید. اینکار را میتوانید به دفعات دلخواه تکرار کنید

جهت خرید انواع فومیت و قهوه بسیط از طریق سایت فروشگاهی بسیط اقدام کنید

https://www.basitkala.com/products/c/&c=15


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۱/۲۳ ۰۷:۰۱ | دفعات بازدید: ۴۱۴۶ بازدید