یک قهوه جوش مناسب قطعا از پایه های یک قهوه دلچسبه!


قهوه ترک یکی از روش های دم آوری قهوه ست که در کشور های خاورمیانه بخصوص در کشور ترکیه بیشتر رواح دارد. قبلا راجع به نکات دم کردن قهوه ترک مفصل صحبت کرده ایم که میتوانید اینجا بخوانید. اکنون میخواهیم راجع به قهوه جوش توضیح دهیم. بطور خلاصه اصلی ترین نکات دم قهوه ترک آسیاب ریز ، شعله ملایم ، جوش نیاوردن قهوه و رعایت درست نسبت های اولیه است. 

قهوه جوش ترک

برای دم قهوه ترک راه های مختلفی از جمله دستگاه ها یا قهوه جوش های برقی وجود دارد اما معمول ترین روش استفاده از قهوه جوش روگازی است.

جذوه

قهوه جوش های روگازی یا همان جذوه ، تشکیل شده از یک محفظه برای دم قهوه و دسته برای ریختن راحت تر قهوه میباشد که در شکل و طرح های مختلف ساخته میشوند و بعضا کفی پهن تر نسبت به دهانه دارند. همچنین در جنس های متفاوت از جمله آلومینیوم ، استیل ، مس ، برنج و ... ساخته میشوند. طرفداران پروپاقرص قهوه ترک قهوه جوش مسی را ترجیح میدهند زیرا که معتقدند دم آوری بهتری داشته و طعم بهتری از قهوه به همراه دارد. قهوه جوش های استیل یا آلومینیوم حرارت را سریع انتقال داده و باعث میشود قهوه زود جوش بیاید.

و اما جذوه مسی!

قطعا بهترین پیشنهاد برای قهوه جوش ، جذوه مسی است.

از جمله مزایای استفاده از قهوه جوش مسی این است که ظاهر بسیار زیبایی دارد و به گونه‌ای حال و هوای نوستالژیک را منتقل می‌کند. جدای از ظاهر قهوه جوش مسی، مس رسانای بسیار خوبی برای گرماست و با شعله‌ای ملایم شما می توانید یک قهوه خوشمزه و عالی درست کنید چون بخاطر خاصیت مس، گرما به آرامی در کل قهوه جوش پخش می‌شود و روند دم کشیدن قهوه آرام انجام می‌شود و مزه قوی از بین ذرات آزاد می‌گردد. انواع مختلفی از قهوه جوش مسی وجود دارد ولی در هنگام خرید دقت کنید که دسته آن بلند باشد که هنگام ریختن قهوه دست شما نسوزد.

نکته ای که در انتخاب جذوه مسی هست , ضخامت آن است . جذوه مسی باید ضخامت حداقل یک میلیمتری داشته باشد ، و جازوه هایی با ضخامت تا دو میلیمتر هم وجود دارد ، مس ضخیم نه تنها گرما را به مدت طولانی تری نگه می دارد که برای پخت و پز بهتر است ، بلکه مدت طولانی تری هم عمر میکند.


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۰۴:۰۱ | دفعات بازدید: ۲۸۵۱ بازدید