اصلی ترین فواید و لذت های قهوه ترک


خیلی ها روز خود را با یک فنجان قهوه شروع میکنند و خیلی ها نیز درطول روز قهوه را انتخاب میکنند. نوشیدن مداوم قهوه میتواند بدلیل فواید و تاثیر آن و یا صرفا از روی علاقه باشد!

قهوه ترک درواقع نحوه دم قهوه به روش روگازی و با قهوه با درجه آسیاب بسیار ریز و پودری میباشد که عموما از جذوه استفاده میشود. قبلا درمورد نحوه دم صحیح قهوه ترک و فوت و فن های آن مفصل توضیح داده ایم.

در ادامه این بحث میخواهیم به چند مورد اصلی از فواید و لذت های این نوشیدنی جذاب اشاره کنیم.

1) بهبود عملکرد و افزایش انرژی

کافئین موجود در قهوه ترک یک محرک طبیعی برای بهبود فعالیت‌های ذهنی و بدنی است. تحقیقات صورت گرفته روی ورزشکاران نشان می‌دهد که: افرادی که قهوه (کافئین) مصرف کرده‌اند در مقایسه با دیگر ورزشکاران، سطح انرژی بالاتر و زمان واکنش سریع‌تری داشته‌اند.

2) ترکیبات قهوه 

از آن‌جایی که در روش قهوه ترک، پودر قهوه مستقیم در آب دم می‌کشد خواص مفید قهوه را به خوبی به همراه دارد.
دانه‌های قهوه حاوی اسید کلروژنیک است که مصرف آن برای بدن فواید متعددی دارد. جالب است بدانید هرچه دانه‌های قهوه نرم‌تر آسیاب شود، میزان اسید کلروژنیک موجود در نوشیدنی قهوه خروجی افزایش می‌یاید. پودر مناسب برای دم کردن قهوه ترک هم که کاملا نرم آسیاب می‌شود.

3) آرامش بخش

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که مصرف کافئین تا ۲۷ درصد خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد. همچنین تحقیقات دیگر نشان می‌دهد نوشیدن قهوه خطر ابتلا به سکته‌های مغزی، پارکینسون و زوال عقلی را به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

4) کاهش وزن

ترکیبات موجود در قهوه به عنوان یک مهار کننده ی اشتها عمل میکند.
قهوه تا حدی چربی‌ها را از بین برده و کافئین موجود در قهوه روند چربی سوزی را فعال می‌کند.

5) افزایش سوخت و ساز 

مهمترین مزیت مصرف قهوه قبل از فعالیت ورزشی، خاصیت چربی سوزی آن است. مقادیر بالایی از کافئین موجود در قهوه سوخت و ساز بدن را بالا خواهد برد که این خود باعث می شود شما حین ورزش یا حتی در طول روز کالری بیشتری بسوزانید.

6) کاهش خطر ابتلا به برخی بیماری ها

نوشیدن چند فنجون قهوه در طول روز، خطر ابتلا به برخی بیماری‌ها از جمله دیابت و بیماری‌های قلبی را تا ۱۵ درصد کاهش می‌دهد. همچنین مصرف مداوم و البته کنترل شده قهوه ریسک ابتلا به سرطان ریه و سرطان رحم را کم می‌کند.

 

شما میتوانید انواع قهوه های مختلف با بالاترین کیفیت را از فروشگاه بسیط تهیه کنید : https://www.basitkala.com/products/c/&c=33


تاریخ: ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ ۰۲:۰۲ | دفعات بازدید: ۳۰۵۰ بازدید